Pas largimit të Marek Hamsik, tani me gjasë radhën e ka  Dries Mertens  cili mund të shkojë në Kinë.  

Reklama

Sipas Calciomercato.com, disa klube nga Superliga e Kinës janë vënë pas lojtarit të Napolit.

Këto klube janë të gatshme që t’i afrohen belgut por mësohet se disa oferta janë refuzuar së fundmi.

Dries Mertens . (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Napoli nuk janë të gatshëm që të pranojnë ofertë më të ulët se sa klauzola e tij që është 28 milionë euro.

Sulmuesi në maj i mbush 32 vjet dhe nuk pëlqehet nga Carlo Ancelotti në sistemin 4-4-2.

Mertens . (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Reklama

Hamsik ka qenë i fundit që është larguar drejt Dalian Yifang ku do të marr pagë 9 milion euro.

Reklama

Mertens aktualisht ka pagë prej 4 milionë euro. /Telegrafi/