Drenica pret Prishtinën në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skenderaj në kuadër të xhiros së tetë në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Vendasit në këtë sfidë vijnë pas fitores sv madhe në Klinë 1-2 nga Dukagjini.

Në anën tjetër nga një fitore vjen edhe Prishtina që mposhti Malishevën në mesjavë me rezultat 3-2.

Të dyja skuadrat duan të vazhdojnë me rezultate pozitive dhe pritet një ndeshje tejet interesante në Bajram Aliu.

Formacionet zyrtare:

Drenica:


Prishtina: Nika, Belica, Mici, Bytyqi, Useini, Gashi, Krasniqi, Hoti, Uka, Santos, Pefqeli

/Telegrafi/