LAJMI I FUNDIT:

Dren Abazi sjell ripërpunimin e këngës së famshme të Violeta Regjepagiqit, “Nuk të harroj”

Dren Abazi sjell ripërpunimin e këngës së famshme të Violeta Regjepagiqit, “Nuk të harroj”
Foto: Dren Abazi/Instagram

Janë bërë tashmë dy vite prej se kur u shua ikona e gazetarisë kosovare, Violeta Regjepagiqi.

Ajo ndërroi jetë më 16 prill të vitit 2020 në Prishtinë, duke lënë prapa një karrierë të pasur artistike.

Një prej hiteve të saj të pavdekshme mbetet kënga “Nuk të harroj”, e cila është shkruar nga vet ajo.

E në dyvjetorin e vdekjes së saj, si shenj nderimi, këngëtari i njohur i muzikë jazz, Dren Abazi, ka sjell ripërpunimin e kësaj kënge.

Ai ka publikuar në kanalin YouTube një video të ripërpunimit të “Nuk të harroj”, të realizuar në studion e Andos Sinanit.

Kënga është shoqëruar me një video të qetë dhe paqësor,e me oqeanin e valëzuar në prapavijë. /Telegrafi/