LAJMI I FUNDIT:

Dramë në qendër të Zagrebit, buldozeri thyen gypin e gazit dhe shpërthen një zjarr i madh – lëndohen katër persona

Dramë në qendër të Zagrebit, buldozeri thyen gypin e gazit dhe shpërthen një zjarr i madh – lëndohen katër persona

Mbrëmë rreth orës 23:00 në qendër të Zagrebit në Kroaci, ka ardhur deri te një incident pas sanimit të një gypi të ujit – ku si pasojë janë lënduar të paktën katër persona.

Reklama

Ekipet e zjarrfikësve në Zagreb kanë konfirmuar për mediat kroate se buldozeri që pak orë më herët kishte punuar në sanimin e një gypi të ujit, ka goditur padashje gypin e gazit dhe ka ardhur deri te shpërthimi i një zjarri të madh, transmeton Telegrafi.

Me autoambulancë janë dërguar me urgjencë në spital shoferi i buldozerit që u lëndua, si dhe një prej banorëve të asaj lagje. Në anën tjetër, policia kroate ka njoftuar se nga ky zjarr janë lënduar në total katër persona.

Në një apartament janë thyer xhamat, e dëshmitarët okularë nga ndërtesat afër zjarrit që shpërtheu, thonë se kanë ndjerë erën e gazit dhe se zjarri në një moment kishte arritur lartësinë deri në kulmin e ndërtesës.

Madje edhe telat e tramvajeve kanë rënë në tokë, e më pas është krijuar një kaos i vërtetë në komunikacion. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
A janë këto “shenja” që tregojnë se kundërofensiva e Ukrainës ka filluar?

A janë këto “shenja” që tregojnë se kundërofensiva e Ukrainës ka filluar?

Botë
Gjykata serbe dënon me 30 ditë burg shtetasin amerikan që u sulmua në Beograd, sulmuesin e tij me vetëm 15 ditë

Gjykata serbe dënon me 30 ditë burg shtetasin amerikan që u sulmua në Beograd, sulmuesin e tij me vetëm 15 ditë

Serbia
Rusia fillon stërvitjet në Detin Baltik një ditë pas NATO-s

Rusia fillon stërvitjet në Detin Baltik një ditë pas NATO-s

Botë
Në Serbi vetëm 11 për qind të gatshëm të luftojnë në Kosovë, 65 për qind kundërshtojnë çdo konflikt me shqiptarët

Në Serbi vetëm 11 për qind të gatshëm të luftojnë në Kosovë, 65 për qind kundërshtojnë çdo konflikt me shqiptarët

Serbia
Hakohet radioja lokale në Rusi, transmetohet fjalimi i rremë i Putinit: Ukrainasit kanë kaluar kufirin

Hakohet radioja lokale në Rusi, transmetohet fjalimi i rremë i Putinit: Ukrainasit kanë kaluar kufirin

Evropa
E pranon edhe kreu i Wagnerit rus: Ukrainasit po rikthejnë territoret e humbura në Bakhmut

E pranon edhe kreu i Wagnerit rus: Ukrainasit po rikthejnë territoret e humbura në Bakhmut

Evropa
Kalo në kategori