Borussia Dortmundi është duke tentuar që të bind Erling Haalandin që të qëndrojë edhe për disa vite me ta.

Sulmuesi norvegjez është cak i skuadrave evropiane si, Real Madrid, Barcelona, Manchester City, Chelsea dhe Paris Saint-Germain.

Sipas asaj që raporton The Sun, Dortmundi është i gatshëm t’i ofrojë Haalandit afro 400 mijë euro në javë, për të vazhduar qëndrimin në klub.

Destinacioni i ri i Haalandit tashmë i ditur - norvegjezi flet rrjedhësh spanjisht në konfrontimin me lojtarin e Eintrachtit Destinacioni i ri i Haalandit tashmë i ditur - norvegjezi flet rrjedhësh spanjisht në konfrontimin me lojtarin e Eintrachtit

Gjatë kësaj jave do të zhvillohet një takim mes të dyja palëve, për të qartësuar të ardhmen e lojtarit.

Aty do të vendoset nëse ai do të largohet apo do të pranojë pagën e majme që po i ofrohet nga Dortmundi.

Natyrisht se Real Madridi është duke i prirë garës për transferimin e tij, derisa skuadra gjermane do të përfitonte mbi 100 milionë euro, 20 milionë për babain e tij dhe 30 për agjentin Mino Raiola. /Telegrafi/