LAJMI I FUNDIT:

Dortmund kërkon këndelljen ndaj Stuttgart, formacionet zyrtare

Dortmund kërkon këndelljen ndaj Stuttgart, formacionet zyrtare

Borussia Dortmund pret Stuttgartin në kuadër të xhiros së 11-të në Bundesliga.

Reklama

Gjiganti gjerman është futur në një krizë, pasi në tre ndeshjet e fundit nuk di për fitore duke pësuar dy humbje e duke barazuar në një tjetër duel.

Verdhezinjtë presin Stuttgartin dhe kërkojnë të rikthehen te fitorja në mënyrë që të ngritën në tabelë, pasi aktualisht zënë vendin e tetë.

Në anën tjetër Stuttgart xhiron e kaluar ka bërë fitoren e parë në kampionat dhe synon të shkaktojë befasi në Signal Iduna Park.

Formacionet zyrtare:

Borussia Dortmund: Kobel, Sule, Schlotterbeck, Guerreiro, Hummels, Bellingham, Ozcan, Reyna, Brandt, Adeyemi, Moukoko.

Stuttgart:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori