LAJMI I FUNDIT:

Donald Trump Jr rezulton pozitiv me coronavirus

Donald Trump Jr rezulton pozitiv me coronavirus

Djali i madh i presidentit amerikan, Donald Trump, ka rezultuar pozitiv me coronavirus, bazuar në deklaratën e zëdhënësit të tij.

Reklama

Sipas BBC, përcjell Telegrafi, Donald Trump Jr, 42 vjeç, u diagnostikua në fillim të kësaj jave dhe ka qenë në karanatinë në kabinën e tij të gjuetisë pas këtij rezultati.

“Ai ka qenë plotësisht asimptomatik deri më tani, dhe po ndjek të gjitha udhëzimet e rekomanduara mjekësore ndaj COVID-19”, thuhet në deklaratë.

Donald Trump Jr, është i dyti nga fëmijët e presidentit që rezulton pozitiv me coronavirus, Barron Trump, 14 vjeç, gjithashtu ishte diagnostikuar muajin e kaluar, mirëpo u shërua shpejt.

Ndërkohë, babai i tyre, njëherësh presidenti amerikan, i cili në muajin tetor ishte i prekur me coronavirus, ishte trajtuar në spitalin ushtarak Walter Reed. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Votim historik në SHBA - Kevin McCarthy shkarkohet nga posti i kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve

Votim historik në SHBA - Kevin McCarthy shkarkohet nga posti i kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve

Amerika
Përdhunuan nënën ukrainase në sy të bashkëshortit, Kievi akuzon dy snajperistët rusë që nën kërcënimin e armës kryen aktin barbar

Përdhunuan nënën ukrainase në sy të bashkëshortit, Kievi akuzon dy snajperistët rusë që nën kërcënimin e armës kryen aktin barbar

Evropa
BE-ja do të heq bllokadën prej 13 miliardë eurove ndaj Hungarisë shkaku i Ukrainës

BE-ja do të heq bllokadën prej 13 miliardë eurove ndaj Hungarisë shkaku i Ukrainës

Evropa
Zelenskyy: Kharkivi duhet ta mbajë të fortë frontin lindor me çdo kusht

Zelenskyy: Kharkivi duhet ta mbajë të fortë frontin lindor me çdo kusht

Evropa
Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Evropa
Buxheti i përkohshëm amerikan nuk parasheh ndihma për Ukrainën, Biden telefon liderët botërorë

Buxheti i përkohshëm amerikan nuk parasheh ndihma për Ukrainën, Biden telefon liderët botërorë

Amerika
Kalo në kategori