Djali i Zinedine Zidanes i është bashkuar klubit të tij të shtatë në vetëm pesë vjet pasi ai transferohet në Fuenlabrada.

Enzo Zidane e filloi karrierën e në skuadrën e babait të tij Real Madrid, por bëri vetëm një paraqitje në ekipin e parë.

Pasi shënoi në një ndeshje të Copa del Rey, trashëgimtari i një legjende të klubit u largua.

Zidane e filloi karrierën e tij në ish-klubin e babait të tij, por bëri vetëm një paraqitje

Mesfushori u largua nga Bernabeu për në Alaves, por ishte jetëshkurtër me vetëm dy paraqitje.

Më pas ai kaloi te Laussane-Sport në afatin kalimtar të janarit, ku luajti 16 ndeshje dhe shënoi dy gola.

Sezonin e ardhshëm ai u kthye në Spanjë për të luajtur për Rayo Majadahonda.

Reklama

Enzo është djali i legjendës së Real Madridit dhe Francës, Zinedine

Megjithatë, e njëjta formë vazhdoi edhe në Portugali dhe Francë me Aves dhe Rode respektivisht.

Reklama

Ai u përfshi në katër ndeshje të vetme për skuadrën e La Liga 2, Almeria. Enzo tani bashkohet me Fuenlabrada në Primera Division – niveli i tretë i ligës spanjolle. /Telegrafi/