Enzo Zidane, djali më i madh i Zinedine Zidanet, i cili ishte pjesë e akademisë së të rinjve të Real Madridit, ka arritur në shtetin portugez ku do të kalojë dy sezonet e ardhshme në Desportivo das Aves, ekipi i Divizionit të Parë.

Lojtari i përkiste Lausannet, Divizionit 2 dhe në ditët e fundit vendosi të anulojë kontratën me ekipin zviceran.

Gjatë pasdites së mbrëmjes të sotme do të bashkohet me Desportivo das Aves, i cili ndodhet në qytetin e Lusos, që ndodhet në rajonin qendror të Portugalisë.

Këtë të martë, Desportivo das Aves ka një ndeshje miqësore kundër klubit të Aguedas në qytetin e Lusos, kështu që mund të ndodh që gjatë ditës së nesërme të debutojë te klubit i Portugalisë.

Pas trajnimit në akademinë e Real Madridit deri në vitin 2017, Enzo Zidane luajti për Alaves, Lausanne dhe sezonin e kaluar ishte i huazuar te Rayo Majadahonda. /Telegrafi/