LAJMI I FUNDIT:

Disa arsye pse s’duhet të ndiheni keq nëse nuk e festuat Shën Valentinin, edhe pse të dashuruar!

Disa arsye pse s’duhet të ndiheni keq nëse nuk e festuat Shën Valentinin, edhe pse të dashuruar!

Dita e Shën Valentinit është kthyer në një ditë të rëndësishme për të festuar dashurinë dhe romancën. Megjithatë, disa çifte mund të mos zgjedhin të festojnë për arsye të caktuara

Reklama

Këtu do bëjmë “avokatin e djallit” dhe do ju listojmë ca fakte të arsyeshme, kështu edhe ju që nuk festuat të mos ndiheni keq, përkundrazi, të kuptoni se ka edhe një anë tjetër të medaljes.

Ata kanë përparësi të tregojnë dashuri dhe vlerësim gjatë gjithë vitit: Shprehja e dashurisë dhe vlerësimit nuk duhet të kufizohet në një ditë specifike të vitit. Buqetat surprizë dhe deklaratat e dashurisë mund të bëhen kurdo.

Nuk duan t’i nënshtrohen komercializmit: Dita e Shën Valentinit është bërë një festë shumë e komercializuar dhe disa çifte mund të mendojnë se presioni për të blerë dhurata dhe për të bërë gjeste madhështore largon vërtetësinë e marrëdhënies së tyre.

Foksuohen në përvoja dhe jo në pasuritë materiale: Në vend që të blejnë dhurata të shtrenjta, disa çifte mund të zgjedhin një udhëtim apo një tjetër eksperiencë unike.

Besojnë se dashuria duhet festuar çdo ditë: Dashuria është një proces i vazhdueshëm dhe disa çifte vendosin ta “festojnë” çdo ditë, jo veç për Shën Valentin.

Nuk duan t’u bashkohen pritshmërive të shoqërisë: Ka çifte që nuk e festojnë 14 shkurtin vetëm sepse kjo është pikërisht ajo që presin të gjithë. Ata të zgjedhin të festojnë në mënyrën e tyre dhe sipas kushteve të tyre.

Nuk duan ta krahasojnë marrëdhënien e tyre me të tjerët: Dita e Shën Valentinit ndonjëherë mund të krijojë presion për të krahasuar marrëdhënien tuaj me të tjerët dhe disa njerëz mund të mos duan të përfshihen në atë lloj krahasimi.

Të tjera arsye për të mos festuar mund të jenë kulturore, fetare dhe personale.

Festojeni apo jo, e rëndësishme është që të paktën për këtë ditë – të dy të jeni në një mendje. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
A e dini se larja e enëve të yndyrshme me ujë të nxehtë është e gabuar?

A e dini se larja e enëve të yndyrshme me ujë të nxehtë është e gabuar?

Bëje vet
Shtëpia me kate në parcelë të ngushtë (Plani detaj)

Shtëpia me kate në parcelë të ngushtë (Plani detaj)

Dizajn dhe Arkitekturë
Truku më i mirë për të “ringjallur” një xhaketë të vjetër lëkure: Ja me çfarë ta lyeni

Truku më i mirë për të “ringjallur” një xhaketë të vjetër lëkure: Ja me çfarë ta lyeni

Bëje vet
Në fillim janë të këndshëm dhe të ëmbël, por më vonë tregojnë 'fytyrën e vërtetë' -  kujdes nga meshkujt e lindur në këto katër shenja

Në fillim janë të këndshëm dhe të ëmbël, por më vonë tregojnë 'fytyrën e vërtetë' - kujdes nga meshkujt e lindur në këto katër shenja

Astrologji
Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Shtëpi të bukura
Çfarë i ndodh trupit nëse bëni shumë ushtrime, por nuk ushqeheni mirë

Çfarë i ndodh trupit nëse bëni shumë ushtrime, por nuk ushqeheni mirë

Aktivitete sportive
Kalo në kategori