LAJMI I FUNDIT:

Dimitrievski për “Ballkanin e Hapur”: Çdo iniciativë që promovon paqen, bashkëpunimin është e mirëseardhur

Dimitrievski për “Ballkanin e Hapur”: Çdo iniciativë që promovon paqen, bashkëpunimin është e mirëseardhur

Prej pavarësisë së Maqedonisë në pushtet kanë qenë dy elita politike të udhëhequra nga LSDM dhe OBRM-PDUKM. Praktikisht ne jetojmë në një botë bardh e zi. Qytetarët janë ngopur me subjektet politike ekzistuese, duan t’i bashkohen lëvizjeve që do të jenë “nga qytetarët për qytetarët”, siç është lëvizja “Për Kumanovën tonë” me vizion, program dhe projekte të qarta për zhvillimin e Kumanovë”.

Kështu thekson kryetari i komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski në një intervistë për median serbe “Politika”.

Dimitrievski theksoi se ka marrë besimin e qytetarëve, të cilët kanë treguar qartë se janë të zhgënjyer me partitë aktuale politike.

“Kjo shoqatë civile po shndërrohet në një lëvizje civile shtetërore, republikane në të cilën bashkohen një numër i madh i individëve nga profesione të ndryshme, nga krahina të ndryshme politike, por edhe qytetarë të cilët nuk janë aspak të vendosur politikisht, qytetarë të përkatësive të ndryshme etnike, fetare dhe kombëtare çdo ditë”, thotë Dimitrievski.

Reklama
Reklama

Lidhur me nismën “Ballkani i Hapur”, ai tregon se çdo iniciativë që promovon paqen, bashkëpunimin dhe përmirësimin e marrëdhënieve ndërshtetërore është e mirëseardhur./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Shefi i BE-së në Kosovë shprehet i habitur dhe i zhgënjyer me procesin e përzgjedhjes së Kryeprokurorit të Shtetit

Shefi i BE-së në Kosovë shprehet i habitur dhe i zhgënjyer me procesin e përzgjedhjes së Kryeprokurorit të Shtetit

Lajme
Abdixhiku i tha se askush në jetë nuk i ka thënë “puna e mbarë”, i përgjigjet Kurti

Abdixhiku i tha se askush në jetë nuk i ka thënë “puna e mbarë”, i përgjigjet Kurti

Lajme
Haxhiu për vendimin e Gjykatës Kushtetuese: Për ta më i rëndësishëm është interesi individual i anëtarëve të KPK-së

Haxhiu për vendimin e Gjykatës Kushtetuese: Për ta më i rëndësishëm është interesi individual i anëtarëve të KPK-së

Drejtësi
Von Cramon: Anëtarësimi i Kosovës në OKB nuk varet nga Serbia

Von Cramon: Anëtarësimi i Kosovës në OKB nuk varet nga Serbia

Lajme

"Veturën ma vodhën persona të maskuar", flet pronari i Range Rover-it që u dogj pas sulmit në Top Channel


Notice: Trying to get property 'post_author' of non-object in /home/telegrafi/public_html/wp-content/themes/telegrafi/template-parts/posts/post-api.php on line 35
Amir Jakupi
Pasivizimi i adresave në Luginë, Hilli: Do të shoh se çfarë mund të bëj kur të kthehem në Beograd

Pasivizimi i adresave në Luginë, Hilli: Do të shoh se çfarë mund të bëj kur të kthehem në Beograd

Lajme
Kalo në kategori