Bukuroshja Dhurata Ahmetaj është e ndjekur nga një numër i madh fansash në rrjetet sociale.

Ajo çfarë ndjekësit e saj kanë vërejtur së fundmi janë vizitat e shpeshta në Londër muajve të fundit, ku thuajse nuk kalon as edhe një muaj pa hedhur ndodnjë fotografi nga kryeqyteti britanik.

Megjithatë, siç mëson Telegrafi, Dhurata atje është duke ndjekur studimet në një universitet privat.

View this post on Instagram

@prettylittlething 🦄

A post shared by Dhurata Ahmetaj (@dhurataahmetaj) on Apr 1, 2020 at 6:43am PDT

Në të njëjtën kohë, ajo po realizon edhe një fushatë marketingu me një brend të veshjeve, siç rëndom edhe e shohim duke promovuar markën në fjalë përmes postimeve në rrjetin social Instagram.

Marrë parasysh anulimin e fluturimeve dhe izolimin për shkak të coronavirusit, Ahmetaj ka mbetur e ngujuar në Angli dhe nuk mund të kthehet për momentin në Kosovë.

View this post on Instagram

@loungeapparel 🍬

A post shared by Dhurata Ahmetaj (@dhurataahmetaj) on Mar 28, 2020 at 6:10am PDT

Bukuroshaj ka kohë që përvetëson profesionin e saj si blogere, duke lënë anash muzikën, nga ku edhe është shprehur se për momentin nuk ka interes që të rikthehet me ndonjë projekt të ri. /Telegrafi/

View this post on Instagram

@revolve #revolveme 🍬

A post shared by Dhurata Ahmetaj (@dhurataahmetaj) on Mar 6, 2020 at 12:50pm PST

View this post on Instagram

🦋 @4gstyle

A post shared by Dhurata Ahmetaj (@dhurataahmetaj) on Mar 4, 2020 at 12:06pm PST

View this post on Instagram

✨ @4gstyle

A post shared by Dhurata Ahmetaj (@dhurataahmetaj) on Feb 25, 2020 at 10:15am PST