LAJMI I FUNDIT:

Dhunimi i 28-vjeçares në Tiranë, avokati i vajzës: Ndihet e kërcënuar

Dhunimi i 28-vjeçares në Tiranë, avokati i vajzës: Ndihet e kërcënuar

Avokati i vajzës të dhunuar dhe të marr peng për një javë në Tiranë kërkoi që të rishikohet akuza e ngritur ndaj Gleard Gushollit.

Reklama

Në një deklaratë për mediat, avokati Enea Cenko kërkoi që 31-vjeçari të akuzohet për pengmarrje dhe tentativë vrasjeje.

Ai u shpreh se vajza 28-vjeçare është e rënduar psikologjikisht me shenja të dukshme të dhunës në trup dhe ndihet e kërcënuar për jetën.

“Është e rënduar psikologjiksht dhe ka shenja të dukshme të trup. I bëj apel të gjitha institucioneve shtetërore të marrin në dorë jetën e vajzës, të merret menjëherë në mbrojtje nga shteti shqiptar. Institucionet të marrin masa për mbrojtje të shpejtë për vajzën dhe familjen e saj”, tha avokati. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Lajme
Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Lajme
Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Drejtësi
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Kalo në kategori