LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë futbollistët që i “fali” Barcelona

Dhjetë futbollistët që i “fali” Barcelona

Jeremy Mathieu tashmë është një lojtar i skuadrës portugeze të Sporting Lisbonës.

Reklama

Barça ka arritur një marrëveshje me lojtarin për përfundimin e hershëm të kontratës së tyre, kështu që francezi është larguar si lojtar i lirë, tre vjet pasi kishte arritur për 20 milionë euro prej Valencias.

Nuk është hera e parë që Barça ‘liron’ lojtarët  dhe nuk arkëton asnjë qindakë, transmeton Telegrafi.

Verën e kaluar, katër lojtarë shkuan falas, ku në sy ka rënë Dani Alves dhe Sandro Ramírez, të cilët këtë sezon kanë shkëlqyer në Juventus, përkatësisht Malaga.

Gjithashtu Alex Song dhe Martin Montoya u larguan nga klubi katalanas te Rubin Kazani dhe Valencia, të cilat nuk paguan asgjë.

Përveç kësaj, Adriano u largua për më pak më shumë se një milion euro, Allen Halilovic i solli pesë milionë euro ndërsa tetë Marc Bartra.

Vite më parë kishte raste të ngjashme, ku Ibrahim Afellay u lirua si lojtar i lirë dhe David Villa u largua vetëm për katër milionë euro për në Atletico Madrid.

Barça shpreson të bëjë më shumë para gjatë shitjeve të ardhshme në mënyrë që të balancoj financat. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

La Liga

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Liga e Kampionëve
Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Ligat tjera
Kalo në kategori