Ende janë top-lajme pensionimi i Djibril Cisses dhe Royston Drenthes, të cilët kanë filluar të merren me muzikë.

Ish-futbollisti i Liverpoolit dhe kombëtares franceze, Cisse ka vendosur të bëhet DJ me kohë të plotë, ndërsa Drenthe, ish futbollisti i Real Madridit, ka publikuar tashmë një kipin e këngës “Roya2Faces’.

Granit Xhaka duke kënduar shqip para futbollistëve të Arsenalit

Por këta nuk janë të vetmit që e kanë sprovuar veten para mikrofonit, pasi që në të kaluarën janë marrë edhe disa yje të tjerë të futbollit, transmeton Telegrafi.

Në mesin e tyre janë edhe emra të tillë si legjenda e futbollit holandez Ruud Gullit, Kevin Keegan, Glen Hoddle si dhe Paul Gascoigne.

Edhe Granit Xhaka ka provuar të këndojë gjatë takimit të parë me futbollistët e Arsenalit, ku kishte performuar një këngë shqipe.

Për më tepër shikoni videot e mëposhtme, të yjeve të futbollit që provuan të merren me muzikë. /Telegrafi/

Royston Drenthe

Ruud Gullit

Jese Rodriguez

Andy Cole

Glen Hoddle

Kevin Keegan

Paul Gascoigne

Clint Dempsey

Alexi Lalas

Granit Xhaka