LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë aktoret të cilat u bënë të famshme duke luajtur rolin e zonjave të thjeshta

Dhjetë aktoret të cilat u bënë të famshme duke luajtur rolin e zonjave të thjeshta
Nanny McPhee

Të gjitha femrat që ëndërrojnë të bëhen aktore ndoshta e imagjinojnë veten si femrat joshëse të ekranit.

Megjithatë, aftësitë e aktrimit duhet të jenë shumë më të thella dhe jo vetëm në rolet e princeshës.

Dhjetë filma që do të thyejnë zemrën tuaj
Lexo po ashtu Dhjetë filma që do të thyejnë zemrën tuaj

Bright Side mbledhur 10 aktoret simpatike që u bënë të famshme për rolet e tyre si zonja të thjeshta. Ne admirojmë bukurinë e tyre dhe talentet e transformimit.

The Big Bang Theory

Mayim Bialik u zgjua në mbarë botën e famshme pasi u bashkua me ekipin e teorisë mega popullore “The Big Bang Theory”. Sot e lidhim pikërisht me rolin e të dashurës së thjeshtë, por inteligjente dhe të veçantë të Sheldon Cooper.

Çuditërisht, në seri, Amy punon si një nutricioniste, dhe aktorja Mayim Bialik në fakt ka një doktoraturë në nutricion.

The Duff

Skenari i filmit është mjaft i parëndësishëm: një tjetër histori e shkollës rreth atyre që janë të popullarizuar në mesin e shokëve të tyre dhe atyre që injorohen në rininë e tyre për shkak të një pamje më ndryshe.

Mae Whitman hyri me të vërtetë në karakterin e nxënëses të papëlqyeshme, por të zgjuar. Në film ajo quhej Bianca, dhe ky film i solli aktores shumë popullaritet.

Game of Thrones

Roli i kalorëses trime “Brienne of Tarth” u bë puna e parë serioze për aktoren britanike Gwendoline Christie. Edhe pse aktorja është e famshme për lartësinë e saj (191 cm / 6 ‘3 “), personaliteti i saj është shumë i ndryshëm nga karakteri i saj: Gwendoline është femërore dhe elegante dhe i pëlqejnë produktet kozmetike.

Për hir të transformimit të saj në një karakter të fortë dhe mashkullor, Gwendoline duhej të priste flokët e saj të gjatë, të stërvitej fort dhe të mësonte të hipte me një kalë dhe të luftonte me shpata.

Clueless

Aktorja Brittany Murphy u shfaq në këtë film kur ajo ishte 18 vjeçe. Mund të thuhet me siguri se ajo ishte roli i shëmtuar. Tai Frasier ishte një shok klase i karakterit kryesor të luajtur nga Alicia Silverstone – që i dha asaj një biletë për udhëtimin në këtë film..

Boys Don’t Cry

Në rolin e saj të parë të madh, Hilary Swank jo vetëm që luajti një karakter të thjeshtë por u shndërrua në një djalë. Në këtë dramë për intolerancën e bazuar në ngjarje reale, Swank luajti një djalë transeksual i cili nuk ka vend në këtë botë.

Prerja e flokëve, një muaj me gjoks të shtrënguar, dhe puna e lodhshme në zërin e saj është një listë jo e plotë e asaj që aktorja duhej të kalonte për të marrë çmimin e saj të parë të Akademisë.

Ugly Betty

Seriali televiziv amerikan “Ugly Betty”, i lëshuar në vitin 2006, ndihmoi aktoren amerikane America Ferrera, e cila luajti rolin kryesor për t’u bërë e famshme.

Sipas skenarit, Betty Suarez, ishte e veshur në mënyrë qesharake dhe nuk dukej shumë tërheqës, ndërsa ishte e punësuar në një revistë mode. Kështu fillon historia e shëmtuar e Bettyt, roli për të cilin kjo aktore mori çmimin prestigjioz ‘Emmy’.

Nanny McPhee

Në këtë film magjik për fëmijët, aktorët fëmijë brenda serialit u duhet të përballen me magjistaren Dado McPhee, rol ky i cili luhet nga Emma Thompson, dhe ajo ishte jo vetëm aktorja kryesore, por skenaristja e filmit.

Vlen të përmendet se aktorja bëri një punë të mrekullueshme në film: u deshën nëntë vjet që Emma të shkruante skenarin.

Wish Upon a Star

Kjo komedi me yllin e ardhshëm të ‘Charmed’ doli në vitin 1996 dhe ishte ndoshta suksesi i parë i madh i Danielle Harris. Filmi tregon një histori fantastike se si dy motrat shkëmbejnë trupat e tyre: studentja modele Hayley, luajtur nga Harris, merr trupin e motrës së saj të njohur Alexia dhe anasjelltas.

Aktorja duhej të transformonte dy herë: së pari nga bukuria ajo me të vërtetë është në një femër tipike dhe pastaj duhej të shndërrohej në një femër të sigurtë.

Modern Family

Familja Moderne SitCom na ka brohoritur për tetë sezone. Në këtë kohë, aktorja Ariel Winter arriti të kthehet nga një vajzë e vogël në një grua të mrekullueshme 19-vjeçare. Megjithatë, ne nuk e vumë re në ekran, sepse karakteri i Ariel është pamja e papëlqyeshme që Alex nuk ka dhe nuk mund të quhet tërheqëse.

Por sa përpjekje duhet të marrë nga stilistët e serive për të fshehur këtë bukuri!

The Girl with the Dragon Tattoo

“The girl with Dragon Tattoo”, drejtuar nga David Fincher, i solli aktores popullaritet të gjerë dhe reputacionin e një ylli të ri të Hollivudit, si dhe një nominim të Akademisë.

Aktorja e bukur, të cilën shumë nga kolegët e saj e konsiderojnë të mbyllur, shkëlqyeshëm arriti të luajë rolin e të famshmes Lisbeth Salander. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj shijojnë pushimet në jug të Shqipërisë

Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj shijojnë pushimet në jug të Shqipërisë

Magazina
Momenti kur ish-banori i Big Brother VIP Albania rrëzohet nga karrigia në një lokal

Momenti kur ish-banori i Big Brother VIP Albania rrëzohet nga karrigia në një lokal

Magazina
Georgina Rodriguez reagon teksa Cristiano Ronaldo dhe Portugalia sigurojnë fitoren e parë të Euro 2024 kundër Çekisë

Georgina Rodriguez reagon teksa Cristiano Ronaldo dhe Portugalia sigurojnë fitoren e parë të Euro 2024 kundër Çekisë

Magazina
Tayna sërish me probleme, njofton se nuk do të marrë pjesë në një koncert: Nuk ishte në dorën time

Tayna sërish me probleme, njofton se nuk do të marrë pjesë në një koncert: Nuk ishte në dorën time

Magazina
“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

Magazina
Oficeri i policisë nuk e njohu Justin Timberlake në momentin që e ndaloi për shkak se drejtoi makinën në gjendje të dehur

Oficeri i policisë nuk e njohu Justin Timberlake në momentin që e ndaloi për shkak se drejtoi makinën në gjendje të dehur

Magazina
Kalo në kategori