Anthony Joshua doli nga ringu i tërbuar dhe hodhi dy rripat jashtë tij pasi u mposht sërish nga Oleksandr Usyk.

Ylli britanik u mposht për herë të dytë nga ukrainasi në revanshin e tyre në Arabinë Saudite. Por, AJ ishte dukshëm emocional pasi vendimi me pikë u njoftua dhe ai mori dy nga rripat dhe i përplasi në tokë. Më pas ai doli me furishëm nga ringu, ndërsa ekipi i tij u përpoq ta frenonte para se të bindej të kthehej në ring.

Ai foli shkurtimisht me Usyk përpara se të merrte mikrofonin dhe të niste një monolog të pasionuar për luftën në të cilën ai e vlerësoi Usykun si kampion. Ai e quajti kundërshtarin e tij “një luftëtar dreqi”.

Reklama
Joshuas i doli punë edhe me tifozë - ekipi i tij e ndaloi nga një veprim i nxituar Joshuas i doli punë edhe me tifozë - ekipi i tij e ndaloi nga një veprim i nxituar
Reklama

“Usyk është një luftëtar dreqi, le t’i japim një duartrokitje”, deklaroi Joshua. “Më falni djema, shikoni, nëse do ta dinit historinë time, do ta kuptonit pasionin”.

“Unë nuk jam boksier që nga rinia, po shikoja burgun. Po e vjedh këtë Usyk, më vjen keq, por është për shkak të pasionit”.

“Nuk jam një luftëtar me 12 raunde, unë jam një lloj i ri i peshave të rënda, Mike Tyson, Sonny Liston – ata thonë ‘ai nuk hedh kombinime si Rocky Marciano’, sepse unë nuk jam një nivel tjetër”, shtoi ai.

Joshua, me trajnerin e ri Robert Garcia në këndin e tij, prodhoi një performancë shumë të përmirësuar 11 muaj nga fillimi i tij. Por, Usyk përsëri doli të ishte shumë i mirë. /Telegrafi/

Reklama
Reklama