Derisa po qëndronte në banikën dhe PSG ishte duke humbur – shikoni çfarë bëri Mbappe

Luis Enrique ka treguar edhe një herë se nuk do t’i përulet statusi i yllit të Kylian Mbappes duke e ulur sulmuesin në stol për ndeshjen e tyre të fundit në Ligue 1.

Megjithatë, vendimi i spanjollit u shfaq pothuajse menjëherë pasi Reims, i menaxhuar nga anglezi Will Still, kaloi në epërsi në minutën e gjashtë përmes Marshall Munetsi, dhe më vonë ndau pikët në një barazim 2-2.

Vendimi vjen pasi Mbappe mahniti në Ligën e Kampionëve, duke shënuar dy gola të klasit botëror kundër Real Sociedad për të siguruar vendin e Paris Saint Germain në çerekfinale.

Megjithatë, pavarësisht heroizmave të tij në Evropë, Luis Enrique ka vazhduar të godasë Mbappen brenda vendit pasi burime të larta i thanë disa mediave se 25-vjeçari ka vendosur të largohet në fund të kontratës së tij këtë verë.

Në dy ndeshjet e mëparshme të PSG-së në ligë, Mbappe u tërhoq në minutën e 65-të kundër Rennesit, dhe më pas në pjesën e parë kundër Monacos, pavarësisht nga asnjë lëndim në asnjë rast.

Këtë herë, ai hyri në fushë vetëm në minutën e 73-të dhe nuk arriti të ndikojë.

Mbappe shihej duke qeshur nga bankina, derisa priste të futej në lojë, ndërsa PSG pas ndeshjes mori vetëm një pikë. /Telegrafi/

Ylli i Real Madridit kërkohet nga katër klube të mëdha të Ligës Premier

Zbulohen premtimet që Laporta ia ka bërë Xavit për ta bindur atë të qëndrojë tek Barcelona

Tifozët e Bayern Munichut bëjnë një veprim të papritur për Thomas Tuchel

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Ancelotti është vetëm disa javë larg kalimit të Zidanes, pas tij sfida e përballjes me legjendën Miguel Munoz