0Shares

Gjashtë muaj para se të fillojë Kupën e Botës në Rusi, trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui, ka një problem të madh.

Ai në dispozicionin e tij ka tri skuadra që mund t’i zgjedh të luajnë nga minuta  parë.

Madje sipas Marcas, kombëtarja spanjolle mund të luajë pa problem me cilën do skuadër nga këto tria kundër  Anglisë, Francës dhe Brazilit.

Secila nga këto kombëtare kanë aspirata që ta fitojnë Kupën e Botës, duke e parë talentin e madhe që kanë në Kombëtare.

Duke e parë mundësinë që e ka La Roja, pritet të jetë një nga kandidatët kryesor për ta fituar trofeun.

Sergio Ramos, David Silva dhe Andres Iniesta përbëjnë gardën e vjetar, pastaj vjen ajo aktuale, dhe përforcime që e fituan Kampionatit Evropian në vitin 2013. /Telegrafi/

Formacioni 1

Formacioni 2 

Formacioni 3 

 

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)