Demhasaj i jashtëzakonshëm, gol dhe asistim për Luzernin (Video)

Shkëlqim Demhasaj ka vazhduar të shpërthej në elitën e futbollit zviceran.

Sulmuesi i talentuar kosovar ka qenë vendimtar për skuadrën e tij Luzern.

Luzern u përballë në shtëpi me skuadrën Thun, ndërsa dyshja shqiptare Shkëlqim Demhasaj dhe Hekuran Kryeziu ishin në bankën rezervë, ky i fundit shkaku i lodhjes pas ndeshjeve me kombëtaren.

Demhasaj u inkuadrua në lojë në mimutën e 35-të, për të qenë zëvendësimi perfekt për Markus Babel.

Klubi bardh e kaltër ishte duke pësuar humbje 0-2, por gjithçka u kthye falë talentit nga Kosova.

Fillimisht djaloshi i arté kosovar asistoi tek Follonier në minutën e 68 për tu ngushtuar rezultati në 1-2.

Ndërkohë goli i barazimit ishte tejet i bukur nga Demhasaj, kut me një goditje të fuqishme në minutën e 84 mposhti portierin mysafir.

Ky ishte goli i dytë në kampionat për 21-vjeçarin që ngadalë por sigurt po bëhet i rëndësishëm në Luzern.

Duhet cekur se në këtë sfidë u paraqit në fushë edhe Hekuran Kryeziu nga minuta e 46 duke luajtur rol të madh në frikthimin e Luzernit.

Pas shtatë ndeshjeve në Superligë, Luzern zë pozitën e katërt në tabelë me 10 pikë të grumbulluara. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit