LAJMI I FUNDIT:

​Deliu: Kemi kryeministër të aftë për të krijuar kriza, por të paaftë për t’i zgjidhur

​Deliu: Kemi kryeministër të aftë për të krijuar kriza, por të paaftë për t’i zgjidhur

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu u shpreh se Kosova ka një kryeministër të aftë për të krijuar kriza, por të paaftë për t’i zgjidhur ato.

Në seancën e sotme parlamentare, Deliu tha se kjo qeveri krahas “ofrimit të territ”, rritjes së faturave të energjisë, ofron edhe diskriminim në furnizim me energji elektrike.


“Vizioni politik I qeverisë në lidhje me mungesën e energjisë elektrike është ky qeveria po thotë ose kursejeni rrymën e rrjedhimisht mos u ngrohuni e provohuni nga jeta juaj normale ose në të kundërtën do të paguani më shtrenjtë energjinë elektrike”.

“Sepse kemi një kryeministër të aftë për të krijuar kriza dhe një kryeministër gjithashtu të paaftë për t’i zgjidhur dhe për t’i menaxhuar ato kriza”, tha ajo.

Në trend Lajme

Më shumë
Prishtina pajiset me 100 biçikleta, por kryeqyteti ende nuk ka nisur me krijimin e stacioneve se ku do të vendosen

Prishtina pajiset me 100 biçikleta, por kryeqyteti ende nuk ka nisur me krijimin e stacioneve se ku do të vendosen

Lajme
Mbushte pishinën nga gypi ilegal, shkyçet një shtëpi nga shërbimet e ujësjellësit

Mbushte pishinën nga gypi ilegal, shkyçet një shtëpi nga shërbimet e ujësjellësit

Lajme
Aksidenti tragjik me tre të vdekur në Venecia, dy nga viktimat janë shqiptarë

Aksidenti tragjik me tre të vdekur në Venecia, dy nga viktimat janë shqiptarë

Lajme
Tahiri: Mashtrimi i qeverisë me pagat në sektorin publik vazhdon të dekonspirohet

Tahiri: Mashtrimi i qeverisë me pagat në sektorin publik vazhdon të dekonspirohet

Lajme

"Masakra e Mejës", prokurorja Hajdari: Në aktakuzë janë 53 persona, vranë 370 civilë dhe tentuan të fshehin krimet në Serbi

Lajme
Arratiset nga burgu italian ‘mbreti’ shqiptar i drogës, Dorian Petoku, pjesë e grupit “Diabolik”

Arratiset nga burgu italian ‘mbreti’ shqiptar i drogës, Dorian Petoku, pjesë e grupit “Diabolik”

Lajme
Kalo në kategori