Janë deleguar gjyqtarët për ndeshjet e javës së 34-të në Superligën e Kosovës.

Padyshim që vëmendja kryesore do të jetë në takimin ndërmjet Dritës dhe Ballkanit, e ku gjyqtar kryesor do të jetë Visar Kastrati, i ndihmuar nga asistentët Fatmir Sekiraqa dhe Meriton Berisha.

Ndërsa gjyqtari i katërt do të jetë Bardh Ajeti.

Përballje e fortë do të zhvillohet edhe në stadiumin “Fadil Vokrri” ndërmjet Prishtinës dhe Feronikelit.

Gjyqtari kryesor i këtij derbi do të jetë Mervan Bejtullahu me asistentët e tij Imran Kabashi dhe Alban Bujupi. Kurse gjyqtari i katërt është Vigan Ibërdemaj.

Më poshtë edhe delegimet e plota për javën e 34-të në Superligë ./Telegrafi/