LAJMI I FUNDIT:

Del video e vrasjes së Pjerin Xhuvanit në Elbasan

Del video e vrasjes së Pjerin Xhuvanit në Elbasan
Reklama

“Euronews Albania” siguron videon e vrasjes se Pjerin Xhuvanit më 21 prill të vitit të kaluar, pak ditë para zgjedhjeve parlamentare. Në pamjet shfaqen momentet e përplasjes mes dy grupeve.

Në një moment shfaqet edhe Arbër Paplekaj dhe menjëherë ka të shtëna me armë zjarri; personat largohen nga vendi i ngjarjes. Të pranishëm në vendngjarje janë edhe forcat “Shqiponja”.


Ngjarja:

Pjerin Xhuvani, 56 vjeç, mbeti i vrarë pas një përplasje me armë ku u përfshinë disa persona.

Në ngjarje mbetën të plagosur katër të tjerë, Eltjon Bodinaku 32 vjeç; Emiljan Prenga 39 vjeç; Pavlo Vuksani 50 vjeç dhe punonjësja e policisë Xhensila Sota 27 vjeçe.

Rreth një orë pas përplasjes me armë, në polici u dorëzua Arbër Paplekaj, ish-oficer i Repartit të Neutralizimit të Elementëve të Armatosur (RENEA).

Seanca ndaj Arbër Paplekaj është shtyrë disa herë në Gjykatën e Elbasanit.

Në trend Lajme

Më shumë
Sot i jepet lamtumira e fundit Liridona Murselit - gruas që dyshohet se u vra nga grabitësit

Sot i jepet lamtumira e fundit Liridona Murselit - gruas që dyshohet se u vra nga grabitësit

Lajme
Opozita pranon draft-statutin e Asociacionit - AAK konfirmon, PDK e LDK heshtin

Opozita pranon draft-statutin e Asociacionit - AAK konfirmon, PDK e LDK heshtin

Lajme
Beteja ligjore kundër “Google” për diskriminimin e gjuhës shqipe, Asllani jep detajet e padisë

Beteja ligjore kundër “Google” për diskriminimin e gjuhës shqipe, Asllani jep detajet e padisë

Lajme
Ambasadori Malaj: Rama dhe Kurti në komunikim të vazhdueshëm, nuk duhet menduar që çdo bisedë e tyre del në media

Ambasadori Malaj: Rama dhe Kurti në komunikim të vazhdueshëm, nuk duhet menduar që çdo bisedë e tyre del në media

Lajme
Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Lajme
Vrasja e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, deklarata e ministrit Sveçla dhe njohësve të sigurisë – të gjitha nga aksioni i Policisë së Kosovës

Vrasja e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, deklarata e ministrit Sveçla dhe njohësve të sigurisë – të gjitha nga aksioni i Policisë së Kosovës

Lajme
Kalo në kategori