LAJMI I FUNDIT:

Del në qarkullim përditësimi ChromeOS 111, ndërsa më në fund arrin edhe Fast Pair për Chromebook

Del në qarkullim përditësimi ChromeOS 111, ndërsa më në fund arrin edhe Fast Pair për Chromebook

Google njoftoi zyrtarisht veçorinë Fast Pair për Chromebook në janar të vitit 2022, dhe tani po del në qarkullim bashkë me ChromeOS 111.

Reklama

Fast Pair për telefona u prezantua në vitin 2017, dhe veçoria për “aftësitë e sinkronizimit” u shtua një vit më vonë.

Veçoria duhej të mbërrinte në Chromebook në vitin 2019, por afati i dhënë “erdhi dhe shkoi”.

Në Chromebook-in tuaj, do të shihni një njoftim si “Connect Pixel Buds Pro” që përfshin një foto dhe shënime se si “Pixel Buds Pro do të shfaqet në pajisjet e lidhura me ‘[address]@gmail.com’”. Kjo përputhet me përvojën e Android me një buton “Connect” që ju lejon të vazhdoni. Pasi që t’i lidhni ato, do të shihni një njoftim në formë pilule “Pixel Buds Pro lidhur” në këndin e poshtëm djathtas, shkruan 9to5Google, transmeton Telegrafi.

Ndërsa sa i përket ChromeOS 111, Google thotë se Fast Pair aktualisht është “projektuar për të punuar me pajisjet audio Bluetooth të mbështetura dhe në Chromebook që mbështesin skanimin e sfondit”.

Në faqen e cilësimeve të Bluetooth-it, mund të shihni një listë të “Pajisjeve të ruajtura në llogarinë tuaj”. Këtu përfshihen kufjet dhe orët inteligjente. Megjithatë, “pajisjet e ruajtura në llogarinë tuaj nuk disponohen nga menyja “Cilësimet e shpejta”. Ekziston gjithashtu një ndërrim i ri i cilësimeve “Skano për pajisje të reja: Lidhe dhe konfiguro shpejt pajisjet e Fast Pair”.

ChromeOS 111 do të dalë fillojë të shfaqet gjatë javëve të ardhshme. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Droni ushtarak amerikan i kontrolluar nga inteligjenca artificiale ‘vret’ operatorin e tij në një test të simuluar

Droni ushtarak amerikan i kontrolluar nga inteligjenca artificiale ‘vret’ operatorin e tij në një test të simuluar

Teknologji
iOS 16 tani funksionon në 81 për qind të të gjithë iPhone-ve

iOS 16 tani funksionon në 81 për qind të të gjithë iPhone-ve

Teknologji
Prezantohen Nokia C110 dhe C300 – publikohen specifikat dhe çmimet

Prezantohen Nokia C110 dhe C300 – publikohen specifikat dhe çmimet

Teknologji
Këto imazhe tregojnë se Galaxy Z Flip 5 është vendosur të sfidojë rivalët duke sjellë një ekran më të madh të pjesës së pasme

Këto imazhe tregojnë se Galaxy Z Flip 5 është vendosur të sfidojë rivalët duke sjellë një ekran më të madh të pjesës së pasme

Teknologji
GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

Teknologji
Andi Mashkulli, 15 vjeçari që u shpall fitues i garës mbarëkombëtare në fushën e teknologjisë informative

Andi Mashkulli, 15 vjeçari që u shpall fitues i garës mbarëkombëtare në fushën e teknologjisë informative

Teknologji
Kalo në kategori