LAJMI I FUNDIT:

Dehen elefantët në Indi

Dehen elefantët në Indi

Një tufë elefantësh në Indi u dehën pasi kishin pirë aq shumë alkool të prodhuar nga vendasit. Elefantët kolapsuan dhe iu desh të flinin natën pas asaj gjendjeje.

Reklama

Gjithçka thuhet të ketë ndodhur kur grupi prej 24 elefantësh po kalonin nëpër xhungël në shtetin Odisha, kur hasën në enë të madhe alkooli, apo pija ‘muhua’, që është një pije tradicionale e bërë nga lulja e pemës “madhuca longifolia”, transmeton Telegrafi.

Vendasit nga fshati Salipada i kishin lënë kavanozët e alkoolit të fermentoheshin në xhungël – por i gjetën ato kavanoza të thyera, dhe një tufë elefantësh të rrëzuar në tokë në një gjendje të dehur.

Tufa, e cila përfshinte nëntë elefantë të vegjël, kishin pirë alkoolin dhe ishin dehur aq shumë sa vendasit nuk ishin në gjendje t’i zgjonin nga gjumi i thellë.

Elefantët u zgjuan vetëm nga gjumi i dehur kur zyrtarët lokalë të kafshëve të egra u shfaqën dhe filluan të binin daulleve.

Tufa, me shumë gjasa me dhimbje koke, për shkak të alkoolit, arriti të ngrihej në këmbë dhe të ecte ngadalë në thellësi të pyllit. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
‘Trekëndëshi Misterioz’ i Alaskës ku thuhet se u zhdukën shumë njerëz dhe

‘Trekëndëshi Misterioz’ i Alaskës ku thuhet se u zhdukën shumë njerëz dhe "Këmbëmadhi” endet i lirë

Interesante
Spanjollja pa që veshi i rridhte gjak, shkoi menjëherë te mjeku: U tmerrua kur pa se çfarë nxori doktori

Spanjollja pa që veshi i rridhte gjak, shkoi menjëherë te mjeku: U tmerrua kur pa se çfarë nxori doktori

Fun
Seksi rekordet e botës! (Video, +18)

Seksi rekordet e botës! (Video, +18)

Fun
Indiani e pi një Capri Sun në vetëm 8.02 sekonda – e rikthen rekordin botëror

Indiani e pi një Capri Sun në vetëm 8.02 sekonda – e rikthen rekordin botëror

Interesante
Kur një grua zbuloi se vajza e saj do të lindte trenjakë, reagimi pushtoi internetin

Kur një grua zbuloi se vajza e saj do të lindte trenjakë, reagimi pushtoi internetin

Fun
Kalo në kategori