Gregoire Defrel ka premtuar se do të japë gjithçka për ekipin e tij të ri, Romën.

U konfirmua zyrtarisht se për një shumë prej pesë milion eurosh në huazim me obligim blerje prej 15 milionë eurosh lojtari kaloi te klubi romak.

Vet Defrel nuk mundi ta fshehë gëzimin.

Lajmet e fundit nga transferimet Lajmet e fundit nga transferimet

“Do të thotë shumë për mua që të luaj për Romën”.

“Unë do të jep pjesë e një grupi shumë të fortë, një prej ekipeve më të mira në Itali. Unë jam i ngazëllyer që jam këtu dhe që jap më të mirën për ekipin”, theksoi Defrel. /Telegrafi/