LAJMI I FUNDIT:

Dalin pamjet nga përleshja brutale e yllit të UFC-së me reperin italian në Allianz Cloud Arena

Dalin pamjet nga përleshja brutale e yllit të UFC-së me reperin italian në Allianz Cloud Arena

Ylli i  UFC-së, Marvin Vettori është kapur në kamera duke goditur me grusht reperin dhe boksierin italian Omar Nguale Ilunga gjatë një zënke masive në një event boksi.

Reklama

Vettori kishte qenë në mesin e të pranishmëve për një meç të WBC për peshën super të mesme të premten.

Italiani Ivan Zucco mundi Germaine Brown në ndeshjen kryesore të shfaqjes së fundit të DAZN në Allianz Cloud Arena.

Ylli i UFC, Marvin Vettori u pa në kamera duke goditur me grusht në tokë një reper italian

Një përleshje ka ndodhur larg ringut mes mikut të Vettorit, Tony Effe dhe kolegut të reperit italian, Ilunga.

Sipas reporterit të MMA, Al Zullino, dy reperët thuhet se kishin pasur një mosmarrëveshje që çoi në një sherr në turmë.

Vettori mund të shihet në video duke gjuajtur me grushte Ilungan, i cili njihet edhe si Ion Real Deal.

Vettori, djathtas, kapërceu Roman Dolidze në meçin e tyre për peshën e mesme në UFC 286 në Londër.

Goditjet bënë që  Ilunga, një boksier profesionist me rekord 23 fitore dhe 2 humbje, të rrëzohej në tokë.

Stafi i sigurisë u pa duke ndërhyrë për t’i dhënë fund sherrit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

La Liga
Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Serie A
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

La Liga
Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Ndërkombëtare
Kalo në kategori