LAJMI I FUNDIT:

Dalic flet pas fitores për vendin e tretë: Medalja i dedikohet Cira Blazevic, ai nisi gjithçka

Dalic flet pas fitores për vendin e tretë: Medalja i dedikohet Cira Blazevic, ai nisi gjithçka

Kroacia zuri vendin e tretë në Kampionatin Botëror të Katarit, ku fitoi medaljen e bronztë pasi mposhti Marokun me rezultat 2-1.

Kroacia fitoi vendin e tretë në Kampionatin Botëror për herë të dytë në histori.


Përzgjedhësi i Kroacisë, Zlatko Dalic, këtë sukses ia dedikoi ish trajnerit të njohur Miraslav Cira Blazevic, ish timonier edhe i Prishtinës.

“Kjo është një e bronztë me një shkëlqim të artë. Ishte një ndeshje e vështirë, kjo është një medalje për të gjithë popullin kroat, për të gjithë ata që brohorasin për ne”.

“Ne fituam dy medalje në dy kampionate botërore radhazi. Dua të them se fitorja i dedikohet Cira Blazevicit, njeriut që filloi të gjitha këto”.

“Pakkush e priste këtë. Falënderime për djemtë, ata punuan shumë dhe luajtën për rezultatin. Fituam një medalje bronzi në këtë lloj gare, është fantastike. Të gjithë ata që ishin të mirë luajtën sot”, ka thënë Zlatko Dalic për HRT pas ndeshjes. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

La Liga
Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

La Liga
Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Bundesliga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

La Liga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori