Daku shënon dy gola në Slloveni, por nuk i mjaftojnë Muras për të marrë pikë

Mirlind Daku ka vazhduar me formë të shkëlqyer në elitën e futbollit slloven.

Sulmuesi nga Kosova ka shënuar dy gola të tjerë për skuadrën e tij Mura, në derbin e javës ndaj Olimpia Ljubjanës.

Megjithatë dy golat e sulmuesit kosovar nuk i mjaftuan skuadrës bardhezi që të marrë fitore, pasi pësuan humbje 2-3 përkundër epërsisë së dy golave në pjesën e parë.

Në fakt gjilanasi realizoi dy gola të shpejtë brenda 13 minutave lojë në pjesën e parë.

Serinë e golave në këtë takim Daku e hapi në minutën e gjashtë pas asistimit nga Beganovic, derisa të dytin e realizoi në minutën e 19-të pasi u shërbye nga Cipot.

Mura pësoi në fund humbje nga lideri i kampionatit slloven me rezultat 2-3 dhe pas 10 ndeshjeve zë vendin e pestë me 13 pikë.

Me dy golat e sotëm, Daku shkon në kuotën e gjashtë golave këtë sezon në elitën e futbollit slloven. /Telegrafi/

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Lista me 10 lojtarët që e kanë të ardhmen e sigurt te Man United - të tjerët janë në shitje

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Capello me një vlerësim të sinqertë tregon lojtarin i cili do ta dëmtojë Anglinë në Euro 2024

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre