Kampionati holandez vazhdon të jetë njëri nga më atraktivit në Evropë, ku nuk mungon spektakli në asnjë ndeshje.

E këtë fundjavë është shënuar goli i vitit në Eredivisie dhe ndoshta edhe në gjithë botën.

Sulmuesi i talentuar holandez i Groningen, Cyril Ngonge është përkujdesur për ta shënuar një gol të jashtëzakonshëm ndaj AZ Alkmaar.

21-vjeçari ka shënuar gol në stilin ‘Scorpion’, gol që është bërë viral në rrjetet sociale.

Mediat holandeze e kanë cilësuar si golin më të mirë të sezonit deri më tani në Eredivisie, derisa është edhe kandidati kryesor për çmimin ‘Puskas’ si më i miri i vitit.

Kujtojmë që në vitin 2017, goli nga Olivier Giroud në stilin e njëjtë ‘Scorpion’ kishte fituar çmimin ‘Puskas’. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by ESPN NL (@espnnl)