Cremonese shokon Romën, merr fitoren e parë në kampionat

Cremonese mori fitoren e parë në Serie A, duke e mposhtur në shtëpi Romën me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 24-të.

Me të njëjtin rezultat, Cremonese e kishte eliminuar Romën edhe në kuadër të Kupës së Italisë.

Me të filluar ndeshja, Cremonese kaloi në epërsi me golin e Frank Tsadjout në minutën e 17-të për 1-0.

Pjesa e parë ishte pa raste të mëdha dhe e mbyll me epërsinë e vendasve.

Edhe pjesa e dytë nisi me pak raste konkrete, por goli i barazimit erdhi në minutën e 71-të.

Leonardo Spinazzola mori një top në hyrje të zonës dhe gjuajti bukur për të barazuara rezultat në 1-1.

Por Cremonese ktheu epërsinë sërish, me golin e Daniel Ciofanit nga pika e bardhë për 2-1.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Cremonese mori një fitore të madhe që e mban në garë për mbijetesë.

Me këtë fitore Cremonese shkon në kuotën e 12 pikëve, ndërsa Roma është e pesta me 44 pikë. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës