Courtois i lumtur me paraqitjen e tij në fitoren ndaj Barcelonës

Thibaut Courtois është shprehur shumë i lumtur me fitoren 2-0 të Real Madridit ndaj Barcelonës.

Portieri belg deklaroi pas ndeshjes se ata kanë filluar t’i ndryshojnë gjërat për të mirë, shkaku që kur pjesa e parë kishte përfunduar 0-0, ata i kishin hasur në vështirësi në dy ndeshjet e fundit.

“Kur pjesa e parë përfundoi 0-0, dhe duke parë gabimet nga dy ndeshjet e fundit, ishte disi si leksion për ne”, ka thënë ai pas ndeshjes.

Real Madrid vs Barcelona (Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

“Ishte mirë që nuk pësuam gol në këtë takim, mendoj se bëmë mirë. Kisha disa pritje të mira, derisa Athur kishte një shans të mirë, e po ashtu edhe Messi”.

Lexo po ashtu Vinicius 'kopjoi' festimin e Ronaldos - derisa portugezi po e shikonte El Clascion nga Santiago Bernabeu

“Duke pasur më shumë mundësi të ta ndihmojë skuadrën edhe në lojën me këmbë, mendoj se bëra një paraqitje të mirë”, ka shtuar më tej Courtois.

Pas kësaj fitoreje, Real Madridi është rikthyer në vendin e parë me 56 pikë, një më shumë se Barcelona që është në të dytin. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës