LAJMI I FUNDIT:

Coronavirusi arrin në kontinentin e Afrikës, rasti i parë regjistrohet në Egjipt

Coronavirusi arrin në kontinentin e Afrikës, rasti i parë regjistrohet në Egjipt

Ministria e Shëndetësisë në Egjipt, ka njoftuar se në këtë vend është konfirmuar rasti i parë me coronavirus.

Reklama

Konsiderohet se është edhe rasti i parë që është regjistruar në kontinentin e Afrikës, transmeton Telegrafi.

Zyrtarët e kësaj ministrie kanë bërë të ditur se personi i infektuar është i huaj dhe është futur në izolim.

Bartësi i sëmundjes nuk është egjiptian, thuhet edhe në komunikatën e lëshuar, duke mos specifikuar se prej nga ka ardhur ky person që është infektuar me coronavirus.

Organizata Botërore e Shëndetësisë është informuar për këtë, kurse pacienti që nuk është duke treguar kurrfarë simptomash të sëmundjes është dërguar në spital në karantinë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë

"A ka borë, ministër?", rrëfimi i Radoiçiqit është një moment i mirë për të kujtuar se si gënjente Daçiqi

Serbia
Kush është avokati që po e mbron Milan Radoiçiqin - ai dikur kishte punuar në Gjykatën e Pejës

Kush është avokati që po e mbron Milan Radoiçiqin - ai dikur kishte punuar në Gjykatën e Pejës

Serbia
Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Amerika
Kadyrov tregoi bicepsin kur u pyet lidhur me pretendimet për gjendjen e tij shëndetësore

Kadyrov tregoi bicepsin kur u pyet lidhur me pretendimet për gjendjen e tij shëndetësore

Evropa
Abazoviq: Këta njerëz janë në krye të piramidës kriminale

Abazoviq: Këta njerëz janë në krye të piramidës kriminale

Mali i Zi
Tanket “Abrams” arrijnë në Ukrainë - disa karakteristika të mjetit luftarak amerikan

Tanket “Abrams” arrijnë në Ukrainë - disa karakteristika të mjetit luftarak amerikan

Evropa
Kalo në kategori