Antonio Conte ka konfirmuar se do të kthehet në futboll sezonin e ardhshëm, në një klub me “një projekt që më bind”.

Conte është papunë  që kur u largua nga Chelsea verën e kaluar dhe është lidhur me një numër të madh skuadrash, kryesisht italiane.

Conte i kërkon Interit ta bëjë trajnerin më të paguar në Serie A Conte i kërkon Interit ta bëjë trajnerin më të paguar në Serie A

Interi, Roma, Milani kanë qenë skuadrat që Conte të lidhur në muajt e fundit, si dhe një rikthim në krye të Juventusit.

Ish-trajneri i Italisë ishte gjithashtu afër stolit të Real Madridit në tetor dhe ai ka folur tashmë për të ardhmen e tij.

Juventusi ka filluar bisedimet për rikthimin e Antonio Contes Juventusi ka filluar bisedimet për rikthimin e Antonio Contes

“Unë ende nuk e di se ku do të shkoj”, ka thënë fillimisht Conte për “E poi c’è Cattelan”, në një episod që do të transmetohet të enjten (sot) në mbrëmje.

“Por, me siguri që unë do të kthehem dhe do të zgjedh një ekip që ka një projekt që më bind”, përfundoi italiani. /Telegrafi/