LAJMI I FUNDIT:

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Portieri i skuadrës nga divizioni të tretë francez, Avranches, Anthony Beuve, 35-vjeçar u bë hit në rrjetet sociale pasi priti një penallti në minutën e 90-të dhe më pas shënoi gol për t’ia siguruar një pikë ekipit të tij.

Avranches barazoi ndaj GOAL FC me rezultat 1-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në divizion e tretë francez.


Megjithatë, më meritoi ishte portieri i skuadrës vendasve, Beuve, i cili ia siguroi një pikë ekipit të tij.

Drama e parë ndodhi në momentet e fundit të ndeshjes kur u akordua një penallti për mysafirët dhe Beuve lexoi se çfarë do të bënte lojtari kundërshtar dhe arriti t’ia kap topin.

Në aksionin e radhës, ai u fut në zonën penalltisë së kundërshtarit, u hodh lart dhe tundi rrjetën me kokë për barazimin 1:1.

Pas golit ishte një festë e papërshkrueshme nga portieri 35-vjeçar dhe ekipi Avranches.

Në karrierën e tij, Beuve mbrojti për tre klube, Rodez, Cannes dhe Avranches, ku luan që nga viti 2014. Transfermarkt e vlerëson kartonin e tij 150 mijë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

Ndërkombëtare
E blenë për pesë milionë euro nga Las Palmas, por Barcelona do të paguajë shumëfish për Pedrin shkaku i klauzolave

E blenë për pesë milionë euro nga Las Palmas, por Barcelona do të paguajë shumëfish për Pedrin shkaku i klauzolave

La Liga
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi për përzgjedhësin e ri: Kanë aplikuar 26-27 trajnerë, këto janë tri kriteret që duhet t’i plotësojnë

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi për përzgjedhësin e ri: Kanë aplikuar 26-27 trajnerë, këto janë tri kriteret që duhet t’i plotësojnë

Përfaqësuesja e Kosovës
Tri klube angleze pas Mathys Tel, mësohen arsyet se pse i riu është i jashtëzakonshëm para porte

Tri klube angleze pas Mathys Tel, mësohen arsyet se pse i riu është i jashtëzakonshëm para porte

Bundesliga
Kalo në kategori