Pep Guardiola ka pësuar në ndeshjen e parë miqësore në krye të klubit anglez Manchester City.

City pësoi 1-0 nga ish-skuadra e Guardiolas, Bayerni, që tani udhëhiqet nga Carlo Ancelotti.

Erdal Ozturk realizoi golin e vetëm të fitores në minutën e 76-të.

Për Cityn në minutën e 56-të dhe të 66-të u inkuadruan dy kosovarët Bersant Celina dhe Sinan Bytyqi.