Edhe pse i kualifikuar, City fiton me rezultat bindës ndaj Dinamo Zagrebit në Ligën e Kampionëve

Dinamo Zagreb vs Manchester City (Foto: Dan Mullan/Getty Images/Guliver)

Manchester City e ka mposhtur 4-1 Dinamo Zagrebin në kuadër të ndeshjes së fundit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Pas vetëm dhjetë minutash lojë, kroatët kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Dani Olmo, me një asistim të Kadzior.

Por, Citizens u këndellën shpejtë dhe i barazuan shifrat në 1-1 me golin e Gabriel Jesus (34’) që u shërbye mjaftë mirë nga Riyad Mahrez.

Pjesa e parë përfundoi me këtë rezultat, ndërsa në të dytën u shënuan edhe tre gola të tjerë.

Sulmuesi brazilian e shënoi golin e epërsisë për Cityn dhe të dytëin në ndeshje në minutën e 54’-të, derisa arriti ta kompletonte het-trikun katër minuta më vonë.

Kur u mendua se ndeshja po përfundonte me këtë rezultat, Phil Foden shënoi për 4-1 me një asistim të Bernardo Silvas.

Manchester City është kualifikuar në 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve si lider i Grupit C me 14 pikë, së bashku me Atalantën me shatë, Shakhtar Donetsku do të luajë në Ligën e Evropës me gjashtë pikë dhe Dinamo me pesë. /Telegrafi/

Tonali akuzohet për shkelje të dytë të basteve, Federata Angleze sjell 50 akuza të reja për fillim sezonin me Newcastle

Rritje prej 10 cm dhe shtim peshe 7 kg - Barcelona me plan për shmangien e lëndimeve të Lamine Yamal

“Ka pak Kosovë brenda meje, ndihem danez”, talenti që po mahnit Danimarkën nuk i konsideron Dardanët

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?