Cineplexx organizon eventin e rradhës “Premiere” me filmin më të pritur nga universi “DC” këtë vit, Aquaman. Për këtë event, Cineplexx ka përgaditur një ofertë të veçantë, ku për çdo biletë që e bleni me kartelë të Raiffeisen Bank, tjetrën e merrni FALAS.

Me aktorët Jason Momoa, Amber Heard dhe Nicole Kidman, ngjarja e filmit zhvillohet kur superheroi Aquaman kthehet kundër Orm, gjysmë vëllai i tij dhe sundimtari i Atlantis, i cili dëshiron të bashkojë shtatë mbretëritë nënujore. Filmi do të shfaqet në kinemanë e vetme multiplex në Prishtinë, Cineplexx në teknologjinë më të avancuar të zërit dhe filmit.

Reagimet e para të këtij filmi tashmë janë publikuar, ku Aquaman qëndron me vlerësim 8.2 në IMDB, dhe 77% në Rotten Tomatoes. Krahas këtyre vlerësimeve nga faqet më të mdhaja të filmit, edhe komentet e fansave janë tepër pozitive, duke e përshkruar filmin si “spektakli kinematografik i vitit”.
Gjatë premierës në Prishtinë, do të ketë shperblime dhe aktivitete nga Five Star Fitness, të cilat do të dhurohen në Cineplexx gjatë orareve të premierës.

Përveq shpërblimeve të shumta, Cineplexx ka bërë të ditur se do të ketë oferta fantastike për të interesuarit në eventin premierë me 13 dhjetor:

• Blej 1 biletë me kartelë të Raiffeisen Bank, fito një tjetër FALAS!
• Z-Mobile: Dërgo mesazh në numrin 50666 me tekstin: Z Mobile 3D dhe fitoni biletën e dytë FALAS
• Konvertoni 70 pikë të Ipko për të shiquar film 3D në Cineplexx. KODI: “3D”
Biletat mund t’i blini çdo ditë prej orës 15:15 në Cineplexx. Për më shumë rretheventit, klikoni: www.cineplexx-ks.eu