Gjatë ditës së djeshme është shënuar përvjetorin i lindjes së legjendës së muzikës, George Michael.

Shumë prej yjeve e kanë përkujtuar këngëtarin që ka bërë revulucion në botën e muzikës moderne, por edhe ishte një këngëtarët e parë që e pranuan se i përkasin komunitetit homoseksual.

Një të tillë, por sensual e ka sjell edhe modelja e famshme, Cindy Crawford, e cila ka vallëzuar nën ritmet e një prej hiteve të këngëtarit.

“Po e kujtojnë paksa Michaelin në përvjetorin e lindjes”, ka shkruar ndër të tjerash zeshkania në llogarinë personale në Instagram.

Këngëtari është gjetur i vdekur para tre vjetëve në shtrat të shtëpisë dhe shkaku i vdekjes është konstatuar kombinimi i substancave narkotike me barnat e ndryshme.

Ndryshe, George njihet për shumë hite duke përfshirë edhe këngën e kërshëndellave, “Last Christmas” si dhe “Careless Whisper”. /Telegrafi/