LAJMI I FUNDIT:

Çifti nga Kalifornia gjen qindra zogj brenda shtëpisë së tyre me t’u kthyer nga udhëtimi

Çifti nga Kalifornia gjen qindra zogj brenda shtëpisë së tyre me t’u kthyer nga udhëtimi

Një çift nga Kalifornia u kthyen në shtëpi pas një udhëtimi derisa gjetën pjesën e brendshme të shtëpisë së tyre të pushtuar nga qindra zogj.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Gary dhe Patti Reitemeyer thanë se u kthyen në shtëpinë e tyre në Redding pas një udhëtimi në Sacramento dhe zbuluan se qindra dallëndyshe kishin fluturuar në shtëpi përmes oxhakut.

Familja Reitemeyer tha se një fqinj që u ndal pranë shtëpisë së tyre për të ushqyer macen e tyre rreth 14 orë para se të arrinin në shtëpi, tha se dukej se kishte rreth 20 zogj në shtëpi.

“Derisa ndaluam, ne po mendonim se 20 zogj nuk është diçka e madhe – kjo nuk është gjë e madhe. Ne e hapëm derën dhe ishte një film i Alfred Hitchcock”, tha Gary Reitemeyer.

“Kishte zogj që fluturonin gjithandej. Dua të them, ishte çmenduri”.

Çifti tha se ky ishte incidenti i parë i këtij lloji në 30 vitet e tyre të jetesës në shtëpi, për të parë pamjet klikoni këtu.

Reitemeyers punësuan punëtorë për të pastruar shtëpinë, por ata thanë se do të duhet të qëndrojnë me vajzën e tyre në Sacramento për një kohë. /Telegrafi/