Një video virale e TikTok tregon se si një shofer transportuesi i kamionit të bukës ishte në gjendje të ndihmonte dhjetëra shoferë që mbetën të bllokuar në një autostradë të Virginias për më shumë se 24 orë për shkak të motit të keq dhe temperaturave të ulëta.

“Ky çift nuk kishte ngrënë asgjë për 37 orë i bllokuar në këtë rajon të ngrirë të Virginias, kështu që ata thirrën kompaninë e bukës, kamioni i së cilës ishte pak përpara tyre”, pohon publikuesi i videos, duke treguar një foto të Casey Holihan dhe bashkëshortit të saj, John Noe, dhe kamionit Schmidt Baking Company.

“Për habinë e tyre, shoferi i kamionit u kontaktua dhe iu dha leja për të filluar të shpërndante bukë për 50 shoferë të uritur”, shtuan ata, pasi në video shihet shoferi i veshur me çizme dhe doreza duke shpërndarë thasë me bukë nga Kamion i kompanisë me bazë në Baltimore, raporton foxnews.

@yahoolife Bread truck saves the day for hungry stranded motorists on #Virginia highway after #winterstorm ♬ Witty Rescue – DJ BAI

Është e paqartë se sa njerëz u ushqyen nga gjesti ose sa kohë shoferët kishin ngecur në bllokimin e trafikut para se të shpëtoheshin.

Trafiku i ngatërruar bëri që zyrtarët e transportit të shtetit të Virginias të mbyllnin të gjithë territorin ndërshtetëror, duke përfshirë zonat kryesisht të mbipopulluara midis daljeve 152 dhe 104.

Ndryshe, situata u përkeqësua të hënën, por, pavarësisht kaosit, nuk u raportuan vdekje, lëndime apo aksidente të rënda. /Telegrafi/