LAJMI I FUNDIT:

Christian Eriksen zbulon se çfarë bëri për ta nervozuar Cristiano Ronaldon: Nuk ishte aspak i qetë

Christian Eriksen zbulon se çfarë bëri për ta nervozuar Cristiano Ronaldon: Nuk ishte aspak i qetë

Christian Eriksen ka zbuluar se si e nervozoi Cristiano Ronaldon – në sezonin debutues te Manchester United.

Reklama

Danezi ka rritur ndikimin në  sezonin e parë nën urdhrat e Erik ten Hag, ndërsa portugezi u largua në dhjetor për intervistën e tij në Piers Morgan.

Dhe mesfushori ka bërë shaka për një gjë që ka gabuar me pesë herë fituesin e Topit të Artë.

Bruno Fernandes jep komente që Cristiano Ronaldo i kish bërë muaj më parë për Man United
Lexo po ashtu Bruno Fernandes jep komente që Cristiano Ronaldo i kish bërë muaj më parë për Man United

Eriksen tha për faqen zyrtare të United: “Edhe tani në klub kemi lojtarë të shumtë të cilët, nëse ai ka pasur një ditë të mirë, ai do ta ketë atë edhe në ditën e ndeshjes”.

“Unë ia dola ta fitoja një lojë ndaj Ronaldos në stërvitje, por ai nuk ishte shumë i kënaqur me këtë”.

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite
Lexo po ashtu Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

“Isha në një ekip me Bruno Fernandes dhe Marcus Rashford, ndërsa Cristiano ishte me disa bashkëlojtarë të tjerë përballë nesh dhe ai nuk e priti mirë reagimin tij kur fillova të festoja”, ka shtuar më tej danezi.

Eriksen është rikthyer në formën e tij më të lartë që nga sulmi në zemër që kishte në Euro 2020, derisa Ten Hag e sheh si një lojtar shumë të rëndësishëm në taktikat e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori