LAJMI I FUNDIT:

Chelsea në ‘pole-position’ për transferimin e sensacionit gjerman

Chelsea në ‘pole-position’ për transferimin e sensacionit gjerman

Chelsea është në bisedime të avancuara për të nënshkruar me adoleshentin e mrekullueshëm Youssoufa Moukoko në janar, sipas raportimeve të fundit.

Reklama

Sensacioni nga Gjermania po cilësohet si një nga yjet e gjeneratës së ardhshme dhe ka shijuar një sezon të rëndësishëm te Borussia Dortmund.

The Athletic raporton se Chelsea mund të jetë në ‘pole position’ për të marrë 18-vjeçarin premtues.

Ndërsa një marrëveshje “me siguri nuk është bërë”, klube të tjera të Ligës Premier besojnë se bisedimet për Moukoko për t’u transferuar në Londrën Perëndimore janë avancuar.

Është e mundur që Chelsea po përgatit një lëvizje që ta marrë lojtarin si të lirë për verën e ardhshme, por klubi gjithashtu mund të përpiqet ta çojë atë në “Stamford Bridge” qysh në janar.

Ata mund të përballen me konkurrencë nga rivalët si, Liverpool dhe Manchester United të lidhur po ashtu me adoleshentin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

La Liga
Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Serie A
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

La Liga
Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Ndërkombëtare
Kalo në kategori