Drejtuesit e Chelseat janë të gatshëm t’i vënë në dispozicion 150 milionë funte (170 milionë euro) trajnerit Frank Lampard për t’i shpenzuar verën e ardhshme.

Lampard erdhi nga Derby County për ta plotësuar vendin e lënë bosh nga Maurizio Sarri në “Stamford Bridge”, por klubi nuk kishte të drejtë përforcime shkaku i një dënimi nga FIFA.

Klubi tani i ka vendosur para vetes trajneri një shumë të madhe për të transferuar lojtarë.

Në listën e dëshirave të Lampard janë emra si: Jadon Sancho, Timo Werner dhe Moussa Dembele.

Dries Mertens i Napolit dhe Edinson Cavani i Paris Saint-Germain ishin konsideruar si zgjidhje afatshkurtra, por asnjë prej tyre nuk u transferua në Londër në janar.

Tashmë sytë janë hedhur drejt zgjidhjeve të tjera, ku spikatin Dembele i Lyonit (lojtar që pëlqehet edhe nga klube të tjera të Ligës Premier), por edhe Timo Wernen i Leipzigut, që prej disa sezonesh po shkëlqen në Bundesligë.

Me 20 gola të kampionat këtë sezon, Werner pëlqehet nga shumë klube.

Sancho është gjithashtu një kandidat serioz për Chelsean, por 19-vjeçari është një nga “yjet” më të kërkuar në Evropë dhe Borussia do të synojë të paktën 100 milionë funte për kartonin e tij. /Telegrafi/