Chelsea me fitore minimale ndaj PAOK-ut

Willian (Foto: Twitter/Chelsea FC)

Chelsea ka regjistruar fitore prej 1-0 si mysafir i PAOK-ut në Selanik, në ndeshjen e parë grupore të Europa League.

Sfida e vlefshme e Grupit L u mbyll me golin e vetëm të shënuar në pjesën e parë nga Willian (7′).

Gjysma e dytë nuk prodhoi gola, ashtu që Blutë siguruan tri pikët e para në fazën grupore.

Ndeshja tjetër e këtij grupi është zhvilluar ndërmjet Vidi FC dhe BATE Borisov.

Me golat e Jasse Tuominen dhe Egor Filipenko, BATE siguroi tri pikët e para.

Kështu, në krye të Grupit L është BATE Borisov për shkak të golaverazhit më të mirë në raport me Chelsean.

PAOK-u dhe Vidi nuk kanë asnjë pikë pas xhiros së parë. /Telegrafi/

Dortmundi

Dortmundi "zbrazë" konton e Real Madridit - skuadra gjermane fiton një tjetër pjesë të shumë nga shitja e Bellingham

"Shpresoj të turpërohen në finale", Sneijder i uron më të keqen Man Unitedit shkaku i veprimeve të një lojtarit

Ekskluzive: Nuk u pagua tre muaj nga Antalyaspori, FIFA i jep të drejtë Zymer Bytyqit - shkëputet kontrata

Romak Zeqiri
Vetëm pesë lojtarë janë

Vetëm pesë lojtarë janë "të paprekshëm" te Barcelona - të tjerët janë në shitje

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal