Chelsea fiton në udhëtim te Fulhami

Chelsea (Foto: Clive Rose/Getty Images/Guliver)

Chelsea ka arritur fitore si mysafir i Fulhamit në Ligën Premier me rezultat 1-2.

Blutë ishin më të mirë dhe kjo ishte një fitore e merituar për skuadrën e Maurizio Sarrit.

Mysafirët kishin disa raste në fillimin e ndeshjes, ndërsa goli erdhi në minutën e 20-të nga Gonzalo Higuain.

Gonzalo Higuain duke festuar golin ndaj Fulhamit në Craven Cottage (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Pas shtatë minutave rezultatin e barazoi Calum Chambers, por nuk kaloi shumë dhe Chelsea riktheu epërsinë me anë të Jorginhos (31′).

Edhe pjesa e dytë filloi me dominimin e ekipit të Sarrit, fillimisht me Hazardin (48′), pastaj edhe me Willianin (50′).

Në vazhdim vendasit tentuan disa herë golin, por Kepa Arrizabalaga nuk lejoi që rrjeta e portës së tij të tundet.

Festa e Jorginhos (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore Chelsea renditet në vendin e gjashtë me 56 pikë, ndërsa Fulhami në pozitën e parafundit me 17 pikë.

Në xhiron e radhës ekipi i Sarrit luan kundër Wolverhampton Wanderers, ndërsa ai i Fulhamit ndaj Leicester Cityt. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës