Roberto Carlos është rikthyer në kohët e tij të arta, pasi ka provuar një pasim me thembër në ndeshjen humanitare që u zhvillua në Stamford Bridge.

Braziliani 46-vjeçar ka pritur derisa të ulej topi në tokë, më pas për ta goditur në mënyrë akrobatike, për ta kaluar atë te legjenda e Arsenalit, Robert Pires.

Të pranishmit në stadiumin e Chelseat ishin të mahnitur nga loja që zhvillonte legjenda e Real Madridit, duke i duartrokitur herë pas here lëvizjet e tij.

Përballja në mes të legjendave të Anglisë dhe ‘Pjesës tjetër të Botës’ përfundoi 2-2 në kohën e rregullt, ndërsa në penallti fituan këta të fundit (1-3).

Golin e parë për anglezët e shënoi Jeremy Lunch, me një goditje nga distanca, por që nuk festuan edhe për shumë gjatë.

Jamie Carragher bëri një gabim trashanik në mbrojtje, derisa Usain Bolt e shfrytëzoi atë për ta barazuar rezultatin 1-1.

Ndeshja më pas shkoi në vazhdime ku u shënuan edhe dy gola të tjerë, por që nuk arritën t’u ikin penalltive, e që në fund fitoi skuadra e udhëhequr nga Didier Drogba (1-3). /Telegrafi/