LAJMI I FUNDIT:

Capello: Klubet e Serie A duhet ta falënderojnë Juven për Ronaldon, futbolli italian u bë i popullarizuar falë tij

Capello: Klubet e Serie A duhet ta falënderojnë Juven për Ronaldon, futbolli italian u bë i popullarizuar falë tij
(Foto: Twitter/JuventusFC)

Fabio Capello ka thënë se klubet italiane duhet ta falënderojnë Juventusin që e transferoi Cristiano Ronaldon nga Real Madridi në vitin 2018.

Reklama

“Ronaldo ishte i rëndësishëm për Serie A. Të gjithë filluan të flisnin për futbollin italian kur ai iu bashkua Juventusit”.

“Ishim bërë liga e tretë apo e katërt për nga rëndësia globale, prandaj të gjitha klubet tjera të Serie A kanë përfituar me transferimin e Ronaldos”.

(Foto: Twitter/JuventusFC)

“Ta falënderojmë Juventusin, sepse futbolli italian është popullarizuar (sërish) në gjithë botën falë Ronaldos”, ka deklaruar Capello për Sky Sport Italia.

“Ronaldo të rikthehet te Real Madridi? Po, mund të ndodhë” – Zidane pushton internetin me deklaratën rreth rikthimi të mundshëm të portugezit te Los Blancos
Lexo po ashtu “Ronaldo të rikthehet te Real Madridi? Po, mund të ndodhë” – Zidane pushton internetin me deklaratën rreth rikthimi të mundshëm të portugezit te Los Blancos

Duke folur për paraqitjen jo të mirë të CR7 ndaj Portos, ish-trajneri i Juves ka theksuar se ndoshta ka qenë për shkak të presionit se po luante kundër një klubi portugez dhe për faktin se Pepe e njihte mirë.

Porse arsyeja kryesore, sipas strategut italian, është problemi me mesfushën e Zonjës së Vjetër që nuk ka dërguar topa në drejtim të Ronaldos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bundesliga
Deklarohet gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve pasi UEFA nisi hetimet për sjelljen e tij

Deklarohet gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve pasi UEFA nisi hetimet për sjelljen e tij

Liga e Kampionëve
Skandali Negreira kalon në një nivel tjetër

Skandali Negreira kalon në një nivel tjetër

La Liga
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Harta e tifozëve të qytetit të Mançesterit mund t'ju habisë: Cili është saktësisht “Klubi i qytetit

Harta e tifozëve të qytetit të Mançesterit mund t'ju habisë: Cili është saktësisht “Klubi i qytetit"?

Premier League
Liga Premeir reagon për sulmin që iu bë gjyqtarit Taylor dhe familjes së tij nga tifozët e Romës

Liga Premeir reagon për sulmin që iu bë gjyqtarit Taylor dhe familjes së tij nga tifozët e Romës

Premier League
Kalo në kategori