Reprezentuesi i Francës U-21, Eduardo Camavinga thuhet se është e vendosur të përfundojë një transferim të madh te Real Madridi.

17-vjeçari është lidhur shumë me një largim nga Rennes përpara sezonit 2020-21, me Juventusin, Real Madridin dhe PSG të gjithë të lidhur me të.

Sidoqoftë, sipas gazetës AS, Camavinga është i interesuar vetëm për një transferim në kryeqytetin spanjoll, me Zinedine Zidane si një faktor kryesor në preferencën e tij.

Barcelona rivalizon Realin, futet në garë për Camavingan Barcelona rivalizon Realin, futet në garë për Camavingan

Trajneri i Rennes, Julien Stephan, ka deklaruar më parë besimin e tij për të mbajtur lojtarin në ekip, pasi klubi i Ligue 1 siguroi kualifikimin në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Zidane është një tifoz i madh i bashkatdhetarit të tij, por për shkak të ndikimit financiar të pandemisë së coronavirusit, buxheti i tij i transferimeve të verës do të zvogëlohet.

Nëse Rennes vendos të shes lojtarin në muajt e ardhshëm, ata nuk do ta ulin çmimin e kërkuar për Camavingan që është nën kontratë deri në vitin 2022.

Renditja e top 50 talentëve më të mirë aktualisht në botë Renditja e top 50 talentëve më të mirë aktualisht në botë

PSG është në gjendje të përmbushë çmimin e kërkuar, ndërsa Zidane do të duhet të shesë lojtarët e skuadrës për të financuar një shtytje për Camavingan.

Los Blancos janë lidhur me shitjen e Alvaro Odriozola, Sergio Reguilon, Gareth Bale dhe James Rodriguez. /Telegrafi/