LAJMI I FUNDIT:

Cakolli i PDK-së thotë se Vetëvendosje ka vjedhur vota në Gjilan

Cakolli i PDK-së thotë se Vetëvendosje ka vjedhur vota në Gjilan

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, Bujar Cakolli ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për vjedhje votash në Gjilan.

Reklama

Cakolli thotë se eksponentët e lartë të VV-së kanë manipuluar komisionerët duke shumëfishuar votat, transmeton Telegrafi.

“Vjedhje industriale të votës paska pasur edhe në mesin e ‘engjujve’ të VV-së. Në vendvotimin 0401X/14 në Gjilan, pas rinumërimit po del se eksponent të lartë VV-së kanë manipuluar komisionerët duke shumëfishuar votat e tyre”, ka thënë ai në reagimin e tij në Facebook.

Gjithashtu, kandidati i PDK-së ka kërkuar rinumërimin e votave.

“Shikoni tabelën më poshtë dhe bindeni se s’ka rrugë tjetër përpos RINUMËRIMIT”, thotë mes tjerash ai.

Ndryshe, zgjedhjet parlamentare janë mbajtur më 14 shkurt, ku sipas rezultateve përfundimtare LVV është partia fituese, pastaj PDK në vendin e dytë dhe LDK në vendin e tretë. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Lugina
Eksperti amerikan: Veriu dobësoi Kosovën, trimëroi Serbinë, përfitoi Rusia

Eksperti amerikan: Veriu dobësoi Kosovën, trimëroi Serbinë, përfitoi Rusia

Lajme
Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Lajme
Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Lajme
Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Grubi: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e përkrah plotësisht

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Grubi: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e përkrah plotësisht

Lajme
Serbia ndaloi shfaqjen e filmave shqip në Bujanoc, Çeku: E paprecedent dhe e papranueshme

Serbia ndaloi shfaqjen e filmave shqip në Bujanoc, Çeku: E paprecedent dhe e papranueshme

Lajme
Kalo në kategori